
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Resistance | 750 mΩ |
| Packaging | Reel |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Type | High Side, Low Side |
| Current Rating | 1.2 A |
| Interface | SPI |
| Min Input Voltage | 5.5 V |
| Output Current | 350 mA |
| Operating Supply Voltage | 26.5 V |
| Output Type | N-Channel |
| Max Power Dissipation | 1.7 W |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Supply Voltage | 3.1 V |
| Max Output Current | 600 mA |
| Turn-On Delay Time | 50 µs |
| Turn-Off Delay Time | 100 µs |
| Max Input Voltage | 26.5 V |
| Number of Outputs | 8 |
| Clamping Voltage | 45 V |
| Nominal Input Voltage | 27.5 V |
| Fault Protection | Over Voltage |
| On Resistance (RON) | 1.4 Ω |
| Current Limit | 0.6 A to 1.2 A |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
